DoubleTree by Hilton Košice aj reštaurácia Olive Tree bodovali v Trend Top hodnotení

21. marec 2014

Podľa aktuálnych rebríčkov hodnotenia Trend Top získal DoubleTree by Hilton Košice prvenstvo v Košickom kraji. Prvé miesto medzi reštauráciami v Košickom kraji po štvrtýkrát obhájila reštaurácia Olive Tree.

Hodnotenie hotela DoubleTree by Hilton podľa Trend Top:

V súčasnosti najvyšší hotelový štandard v meste predstavuje košický hotel DoubleTree by Hilton. Dominantná budova na dominantnom mieste, ktoré po dokončení nového nákupného centra v susedstve ešte posilnilo svoj význam, je v Košiciach oddávna prestížnym priestorom pre najlepšiu klientelu. Nielen ako hotel alebo reštaurácia, obľúbená je aj Café Slovan nielen s bohatou ponukou nápojov, dezertov, ale aj ľahkých jedál, ktorá nadväzuje na tradíciu hotela s jeho predchádzajúcim menom, ba dokonca prvého košického hotela na tomto mieste slávneho Schalkházu. V tomto hoteli sa tradične organizujú nielen významné kongresy ale aj najlepšie plesy.

Hotel má velikánsku kapacitu, dostatočnú aj na podujatia akým boli majstrovstvá sveta v hokeji, rozsiahle konferenčné zázemie, výbornú reštauráciu a útulné fitness centrum. V skromnejšom wellnesse je sauna a vírivka, služby sa však v poslednom čase rozšírili o thajské masáže.

Samotné ubytovanie je pohodlné, ako sa na túto hotelovú značku patrí, okrem prvotriednych postelí tu hosť nájde priestranné kúpeľne. V biznis hoteli tejto siete nikoho neprekvapia dobré podmienky na prácu, hotel je ale veľmi dobre pripravený aj na detských hostí a takisto na hendikepovaných občanov. Počas našej návštevy sme mali veľmi dobrý pocit z personálu, prekypoval ochotou a ústretovosťou. Izby sú vybavené v duchu amerických hotelových štandardov, samozrejmosťou sú napríklad potreby na žehlenie alebo čajové kuchynky. Minibar je ale na náš vkus cenovo zbytočne nadsadený.  

Vynikajúca je hlavná hotelová reštaurácia Olive Tree s prevažne mediteránskou kuchyňou, osvedčili sa v nej aj nedeľné rodinné brunche. Raňajky sú na úrovni slovenskej špičky. V poslednom období sa ponuka stravovania v budove hotela rozšírila o kvalitný sushi bar Maiko sushi.


Hodnotenie reštaurácie Olive Tree podľa Trend Top:

Hlavná reštaurácia najlepšieho košického hotela je už niekoľko rokov aj najlepšou košickou kulinárskou zastávkou,. Nielen preto, že sa tu realizujú talentovaní šéfkuchári. Podnik sa gastronómii venuje komplexne, popri a la carte menu každý mesiac rozvíja inú sezónnu tému, v pracovné dni varí zvýhodnené biznis menu, na nedeľu má pripravený v súčasnosti už veľmi obľúbený bufetový brunch pre rodiny. To všetko sú už dnes známe aktivity lepších podnikov. V Olive Tree ale neustále organizujú aj školy varenia, ktoré sú spravidla vypredané a ľudia majú záujem aj o miesta na čakacej listine, šéfkuchár publikuje dokonca pravidelne aj Recept týždňa.

Základ menu tvorí mediteránska kuchyňa a je to kvalitná ponuka, sú v nej zastúpené čerstvé ryby a plody mora, zaujímavé cestoviny a rizotá, ale aj niektoré slovenské regionálne jedlá, aby zasa potešili návštevníkov Slovenska ukážkou našej gastronómie. Sympatická je aj cenová skladba jedálneho lístka, môžete sit u dať kvalitné jedlá do desať eur, ale napríklad aj špičkové steaky či jahňacinu za ceny, ktoré zodpovedajú tejto kvalite. Jedlá nie sú prekombinované, šéfkuchári ich prispôsobili chuťovým prefrenciám typickej klientely, ktorá uprednostňuje čerstvé suroviny a skôr osvedčené receptúry medzinárodnej kuchyne. Oceňujeme aj nápadité prílohy k jedlá a takisto vynikajúcu ponuku vín, z ktorej zhruba polovicu predstavujú kvalitné slovenské vína, a to aj od východoslovenských výrobcov a viacerých malých producentov.