Olive Tree je Top Trend reštauráciou v Košickom kraji už po tretí raz

14. marec 2013

Reštauráciu hotela DoubleTree by Hilton Košice - Olive Tree hodnotitelia týždenníka Trend opäť ohodnotili ako najlepšiu v Košickom kraji.

Hodnotenie Trendu:

Ak by v niektorej krížovke bolo uvedené, známa reštaurácia so silným zmyslom pre sezónnosť na deväť, pokojne by sme do políčok napísali Olive Tree. Len máloktorý podnik sa v minulom roku tak dobre pohral s gastronomickým kalendárom, ako práve tento, ktorý je súčasťou štvorhviezdičkového hotela Double Tree by Hilton Hotel Košice.

Práve na sezónnosti rozdelenej podľa jednotlivých mesiacov do tzv. kuchárskeho kalendára bol namiešaný „recept“, ktorý v minulom roku priťahoval hostí do podniku zladeného v zemitých farbách.
Či už šlo už o májové dni špargle, alebo novembrové špeciality z diviny. A povieme to na rovinu, niečo podobné by sme očakávali od podniku aj tento rok. Aby sme však opísali charakteristiku jedál z dlhšieho časového hľadiska, uprednostnili sme kvôli „nadčasovosti“ ochutnávky z klasickej a la carte. Aj s ňou sa vie „mančaft“ z kuchyne pohrať nielen chuťovo, ale aj vizuálne.
Jednotlivé jedlá ktoré nám boli servírované úslužnou, no nevtieravou obsluhou, sú príjemnou pastvou aj pre oči. Či už šlo o samotné predjedlo v podobe kačacieho carpaccia s konfitovaným ovocím (7,90 eur), alebo hlavné jedlá.
Pri nich sme dvakrát zvolili rybacinu. Ak preferujete sladkovodné ryby, dobrou voľbou je filet zo pstruha so sladkokyslými cibuľkami a plátkami zemiakov s petržlenovou vňaťou (11,00 eur). Jednoduchosť dobrej kombinácie zasa predstavoval filet z tuniaka s hráškovým pyré a rybacou omáčkou (16,30 eur).
Ak ľahké hlavné jedlo, tak aj ľahký dezert. V teplejších mesiacoch dobre padne citrónová zmrzlina s čokoládovým fondant (3,50 eur). V tých chladnejších je dobré ako bodku za jedlom vyskúšať jablkovú tartu so škoricou a karamelovou omáčkou (2,50 eur).
 
Viac o Olive Tree.