Silný team ako základ kvalitných služieb

31. január 2013

 V košickej reštaurácii Olive Tree varia talenty

Počas 20. ročníka medzinárodného veľtrhu gastronómie Danubius Gastro súťažili po piaty raz aj kuchári v súťaži Danubius Gastro Cup. V kategórii kuchár-senior získal zlatú medailu Patrik Pokrývka z reštaurácie Olive Tree v hoteli DoubleTree by Hilton Košice. V kategórii sa predstavil ako jediný z metropoly východu a to s konfitovaným králikom v masle a zemiakovým ragú so šafránom.

Patrik Pokrývka pokračuje po minuloročnom zisku zlatej medaily na Žilinskej gastronomickej jeseni a nadväzuje aj na úspechy šéfkuchára Olive Tree Jozefa Hromjáka - minuloročného víťaza Danubius Gastro Cup-u a Horeca varí s profesionálmi. „Súťaž vnímam ako veľmi dobrú skúsenosť a príležitosť stretnúť so špičkou v našom remesle. Určite by som sa chcel zlepšovať ďalej. Uvidíme, ako sa mi to podarí,“ hodnotí Popradčan Patrik. „Veľká vďaka však patrí môjmu vynikajúcemu trénerovi a koučovi Jozefovi Hromjákovi, ktorý ma na súťaž pripravoval,“ zdôrazňuje kuchár Trend Top reštaurácie v Košickom kraji za roky 2010, 2011 a 2012. 

Silný team kuchárov Olive Tree je dobrým základom pre kvalitné služby pre domácich i pre turistov, ktorí zavítajú do Európskeho hlavného mesta kultúry 2013. Okrem toho ich čoskoro čaká aj nový jedálny lístok upriamený na špeciality slovenskej kuchyne v modernom podaní.