Ceny pre dva slovenské hotely

10. jún 2013

Bratislavu a Košice ocenili v rámci siete DoubleTree by Hilton
 
V sieti DoubleTree by Hilton môže dať hosťom v regióne Európa, Stredný Východ a Ázia strechu nad hlavou vyše 240 hotelov. Každý rok sa ich riaditelia stretávajú v inej krajine, aby v nich ocenili desať najlepších hotelov – víťazov desiatich kategórií.
Tento rok sa zišli v Istanbule, pričom dvakrát pri oznamovaní výsledkov zaznel názov našej krajiny. Z ceny v kategórii Creative Linen Art sa mohla potešiť generálna riaditeľka hotela DoubleTree by Hilton v Bratislave Rozwitha Bieber a z ceny v kategórii Finest Culinary Creations generálny riaditeľ DoubleTree by Hilton v Košiciach Branislav Kačkovič (na obrázku vpravo) . Prevzali ich z rúk viceprezidenta Global Brand Performance Hilton Group.- Garryho Steffena (v strede).
„Víťaz kategórie vždy vyjde z hodnotenia vrcholových predstaviteľov siete. Naša cena hovorí o tom, že bratislavský hotel zo všetkých vyše 240 hotelov udržiava najdokonalejšiu čistotu, takže kvalita nie je u nás žiadna fráza ale realita naplnená každodennou snahou,“ hovorí R. Bieber. Hotelu je pridelený regionálny riaditeľ, starajúci sa o vyše dvadsať zariadení. Ten sleduje dodržiavanie prísnych štandardov siete a kritérií, podľa ktorých sa práca hotela hodnotí. Aspoň raz do týždňa kontroluje „cez telefón“, s každým hotelom si denne mailuje. No a keď prichádzajú inšpektori na kontrolu, žiadne miestečko na izbách či v spoločných priestoroch neostane neodkryté a nepodrobené prísnej previerke.
Víťazstvo v gastronomickej kategórii potešilo v Košiciach aj oboch šéfkuchárov – v reštaurácii Olive Tree Jozefa Hromjáka (len nedávno prezentujúceho svoju zručnosť na týždni slovenskej kultúry v Marseille) a za kongresovú gastronómiu zodpovedného šéfkuchára Mareka Brezinu. Podľa B. Kačkoviča ocenenie odzrkadľuje snahu hotela nielen splniť, ale aj prekročiť gastronomické želania hosťa.
 
Publikované na etrend.sk 8.6.2013