fbpx

Prominentné osobnosti v našom hoteli

B
Blog

prominentné osobnosti
v našom hoteli

22.10.2020 | Doubletree by hilton košice

Vážime si, že prominentné osobnosti si pri príchode do Košíc vyberajú práve náš hotel. Spalo u nás viacero slávnych osobností z umeleckej oblasti či už išlo o spevákov, hercov alebo športovcov. Ceníme si ich dôveru a za ňu im garantujeme vysokú diskrétnosť.

Ceníme si ich dôveru

Medzi významné osobnosti v našom hoteli patrili

Sting, Cynthia Nixon, David Guetta, Enrique Iglesias, Eros Ramazzoti, Lenny Kravitz, Alice Cooper, 50 Cent, skupina Faithless, Paul van Dyk, Bob Dylan, The Tenors, Lucie Bílá, Lenka Filipová či Karel Gott.

Sting

Okrem bežných požiadaviek na pripojenie na internet, pracovnú plochu a telefón si vo svojej izbe prial vodu v sklenenej fľaši, čerstvé ovocie a kvety. Štvorhviezdičkový hotel DoubleTree by Hilton Košice preňho pripravil jablká, hrozno, banány a mandarínky. Na izbe ho čakala kytica zo slnečníc a žltých tulipánov. Počas pobytu si nechal pripraviť ovocný šalát z olúpaných mandarínkových srdiečok, jabĺk, hrušiek, ananásu, ale aj černíc, čerstvých čučoriedok a vykôstkovaného bieleho a červeného hrozna. Po koncerte si členovia kapely oddýchli v hotelovej kaviarni pri pohári piva a ginu s tonicom.

Skupina Lucie

Jej členovia sa ubytovali v hoteli už 3 dni pred koncertom ale zotrvali tu aj počas autogramiády. Počas svojho pobytu boli dennými hosťami reštaurácie Olive Tree, kde si vychutnávali najmä ryby a víno. Na izbu dostali ovocie a pre DoubleTree by Hilton typické čokoládové cookies koláčiky.

Bob Dylan

Jeden z najvplyvnejších svetových spevákov Bob Dylan si ako miesto na relax po koncerte v Bukurešti počas svojho turné Neverending tour vybral Košice. Prišiel dva dni pred vystúpením, aby spoznal mesto a spolu so svojimi hudobníkmi a technikmi si vychutnal pohodlie štvorhviezdičkového hotela DoubleTree by Hilton Košice. Požadoval hlavne tichý a nefajčiarsky apartmán, ktorý sa dá úplne zatemniť. Okrem toho si prial aj extra chladničku na vlastné chladené nápoje a tiež, aby sa v apartmáne nenachádzali žiadne rušivé elementy ako napríklad informačné brožúry či propagačné materiály.

Bob Dylan si oddych vychutnal, voľné chvíle trávil prechádzkami mestom a v hotelovom bare si posedel pri káve a domácom zákusku. Tradičné slovenské špeciality nevyskúšal, ale pred koncertom si objednal sushi.

Faithless

Členovia kapely mali špeciálne požiadavky. Vyžadovali oddelenú časť reštaurácie, obľubovali fresh z repy, mrkvy či zázvoru a typický PG čaj. Nestarnúci rocker Alice Cooper svojím bezprostredným prístupom a uvoľnenosťou očaril nielen hotelový personál, ale aj hostí, s ktorými sa kdekoľvek a kedykoľvek nechal fotografovať.

Slová šéfkuchára

Zo všetkého najviac si najviac pamätám na návštevu prezidentov.
Ani nie pre náročnosť prípravy jedál, ale kvôli dozoru ochranky a hygienikov, ktorí pozerali na prsty a do hrnca. Ako hlavné jedlo sme varili filet zo zubáča v sušenej šunke so šošovicou a zelerovým pyré. V neposlednom rade najviac ako tím spomíname na Majstrovstvá sveta v hokeji v Košiciah, keď sme varili pre známe športové osobnosti. Jedli veľmi veľa, navyše Kanaďania boli nároční na kvalitu jedál, chceli kvalitné mäsá či ryby.

Niektorý z našich prominentných hostí nám napísali aj tieto skvelé recenzie.