fbpx

Top 6 vecí, ktoré si u najčastejšie zabúdate

B
bLOG

Top 6 vecí, ktoré si u najčastejšie zabúdate

30 októbra, 2020 | DOUBLETREE BY HILTON KOŠICE​

Už sa vám niekedy stalo, že ste si niečo zabudli v hoteli? Aj tomu najorganizovanejšiemu cestovateľovi sa v zhone pri odchode z hotela stane, že si zabudne dôležitú vec. Či už sa chystáte chytiť let alebo sa jednoducho tešíte na ďalšiu zastávku, zabudnutie osobných vecí je také bežné, že vám vieme vymenovať top 6 vecí, ktoré po sebe hostia zanechávajú v hotelových izbách.
 
Myslíte si,  že ich dokážete uhádnuť? Čítajte ďalej a overte si, či máte pravdu.
Previous slide
Next slide

zdroj:  pexels.com

Nabíjačky

Nie je na tom nič prekvapivé že najčastejšie sú to nabíjačky mobilných telefónov, keďže ľudia chcú byť neustále pripojení na internet.

Tip: Pri poslednom nabíjaní pred odchodom, si položte mobil pripojený k nabíjačke na niečo iné, čo nezabudnete, napríklad kabelku alebo kufor. Zoskupovanie položiek vedie k nižšej pravdepodobnosti, že na to zabudnete.

Knihy

Knihy a elektronické čítačky sú plné slov, ale nemôžu vám našepnúť niečo, čo by vám pripomenulo, že si ich máte zabaliť. 

Tip: Všetky materiály na čítanie uchovávajte na jednom mieste, napríklad uložené na bočnom stolíku alebo stoličke. Takto sa budete musieť zbaliť na jednom mieste a svoju obľúbenú knihu tak nezabudnete.

Hygienické potreby

Zubná kefka, krém, venujeme im mnoho pozorností pri balení sa, avšak pri odchode sa neraz stane, že si niečo necháte na umývadle. 

Tip: Počas vášho pobytu namiesto rozložených vecí na viacerých miestach v kúpeľni, si zdržiavajte všetku svoju kozmetiku na jednom mieste. Počas poslednej kontroly izby  pri odchode sa vždy pozrite aj do sprchy.

Cennosti

Okrem toho, že sú často krát drahé,  majú pre nás citovú hodnotu. Preto sú pre nás nenahraditeľné. Koľkokrát ste si dali dole šperky, aby ste sa osprchovali a zabudli ste si ich znova nasadiť? Je to častá chyba, ktorú je možné rýchlo napraviť, keď ste doma, ale ťažšie, keď cestujete! Šperky sa zvyčajne nachádzajú vedľa umývadla, vane alebo sú bezpečne uložené v našich trezoroch. Nerobte si starosti, ak tu náhodou necháte šperky , bezpečne vám ich vieme vrátiť.

Tip: Keď si šperky vyberáte, odložte ich niekam na bezpečné miesto.  Majte malé vrecúško, špeciálne na šperky aby mali vždy svoj domov aj ďaleko od domova.

Kľúče od auta a domu

Nie je to nič, čo by ste po dlhom lete chceli zistiť – že ste stovky kilometrov od kľúčov od domu alebo od auta.

Tip: Keď ste v hoteli, kľúče od auta ktoré je zaparkované na letisku stovky kilometrov od vás alebo kľúče od domu, vyťahovať nepotrebujete. Preto ich uchovajte bezpečne uložené v kufri alebo príručnej taške. 

Oblečenie

Je možné si zabudnúť oblečenie? Áno, veľmi ľahko sa dokáže napríklad zatúlať do uterákov pri sprchovaní alebo pri dlhšom pobyte si ich pekne poukladáte do skrine. Pri balení už neotvárate všetky šuflíky a práve tam môže ostať vaša obľúbená košeľa či kravata.

Tip: Zvyknite si urobiť posledný sken miestnosti – ten, ktorý zahŕňa pohľad do kúpeľne (rovnako ako za dvere kúpeľne na akékoľvek háčiky), do skríň a pod posteľ.

Okrem týchto často ponechaných vecí sa u nás v Lost&Found (Straty a nálezy) boxe nachádza napríklad aj skrutkovač, drevené vložky do topánok, encyklopédia o alkohole, kladka, vibrátor, cumlík, lekársky nález (dokumentácia), činky na posilňovanie, váha, hokejka, slovenské zástavy a prístroj do ucha. 

Čo mám robiť, keď si v hoteli niečo zabudnem?

Prvá vec, čo musíte urobiť je kontaktovať nás a dať nám vedieť, že si myslíte, že ste u nás možno niečo zabudli. Náš housekeeping tím znovu skontroluje izbu a vezme vec. Potom vás budeme kontaktovať,  aby sme vás informovali, či sme položku našli - pamätajte, niekedy si ľudia myslia, že zabudli veci v hoteli a našli ich doma alebo stratili vonku. Potom zariadime,  aby sme vám stratené veci vrátili štandardnou poštou v závislosti od ich hodnoty.  Položku zvyčajne držíme niekoľko mesiacov.